Nasledujúce zápasy: 16.3. MŠK Považská Bystrica - FC Petržalka 14:30

20. kolo - MONACObet liga - 2023/2024
MŠK Považská Bystrica - FC Petržalka - 16.3. - 14:30

Slider

Považskobystričania zdolali Šaľu

V 5. kole 3. futbalovej ligy sa Považskobystričania prvýkrát predstavili na domácej pôde.

Pov. Bystrica – Šaľa 2:0 (2:0)

Domáci sa prvýkrát predstavili doma so snahou odčiniť prehru s Malženíc. Po vyrovnanom úvode v 7. min Kucharčík po rohu hlavičkoval nad vodu s a o dve minúty Demjan chcel šikovne prehlavičkovať gólmana, no ten bol pozorný. V 16. min vypálil Slávik z 25 metrov z priameho kopu a prízemná strela sa od žrde odrazila do siete – 1:0. Milošovič v 19. min vystihol Petrušov center a z protiútoku Tomivič vystrelil tesne vedľa. V 21. min Zuziak po úniku našiel na päťke Gajdošíka, ktorý v páde usmernil loptu do siete – 2:0. O štyri minúty mohlo byť 3:0, keď Petrušov center si Hlavna takmer zrazil do vlastnej brány a kopal sa roh. Hčko v 26. min vybojoval iba roh a o minútu ho stihol zablokovať Zavadzan. V 34. min Prienik Hlavatoviča zastavil v poslednej chvíli Častulín a tri minúty si domáci takmer zopakovali situácia pred prvým gólom, no Zuziak Gajdošíka nenašiel. Po ďalšom Zuziakovom prieniku pálil Slávik v 42. min vedľa, rovnako ako na druhej strane v 44. min Borovský. V posledných sekundách prvého polčasu si za obranu nabehol Demjan, obhodil si brankára, ale loptu už nedostihol. Gajdošík hneď po príchode zo šatní hlavičkoval tesne vedľa a v 55. min Kochan vyzvŕtal Valu, ktorý nešťastne zahral rukou a nasledovala jedenástka. Kuciak však nohami vyrazil Hanzelovu strelu. V 63. min Gambošov ostrý center nenašiel adresáta a o dve minúty jeho prudká strela spoza šestnástky letela tesne vedľa. Hostia pridali, Hučko z uhla nezakončil, ale na druhej strane z protiútoku Gajdošík po sľubnej akcii strieľal slabo. V 71. min Kuciak predviedol robinzonádu po strele Hlavnu spoza šestnástky a Borovského pokus v 78. min zblokoval domáca obrana. Hostia neustále hrozili, no zbytočnými faulami a pokrikovaním po rozhodcoch dostávali jednu žltú kartu za druhou. Kuciak v 79. min vyrazil Hlavatovičovu strelu na roh a v 83. min unikajúci Borovský trafil iba bočnú sieť. V závere mal šancu Gajdošík, no poslal loptu ponad brankára aj brvno. Nervózni hostia dostali za vulgárne urážky červenú kartu pre maséra a Bystričania výhru s čistým kontom ustrážili.

Góly: 16. Slávik, 21. Gajdošík.

Pov. Bystrica: Kuciak – Vala, Kucharčík, Častulín, Petruš, B. Gamboš, M. Zavadzan, Zuziak (70. Boris), Gajdošík, Slávik (90. S. Čiernik), Demjan (83. Svorada).

Šaľa: Milošovič – Hlavatovič, Hanzel (80. Morvay), Prágai (85. Kotlár), Tomovič (66. Meszlényi), Hlavna, Remeň, Oravec, Kochan, Hučko (68. Vantruba), Borovský (86. Hudák). Jozef Šprocha